wtorek, 11 października 2016

Panoramy w plenerze

Witamy tych co nas oglądają i czytają po bardzo długiej przerwie wakacyjnej. Po kilku miesiącach zajęcia sekcji filmowej powróciły do Domu Kultury. Jesteśmy zregenerowani i gotowi na nowe wyzwania i zadania, którym sprostać musimy podczas zajęć naszej sekcji.

Oprócz zajęć sztuki operatorskiej i montażu prężnie działa powstała w tamtym roku grupa fotograficzna. Uczestnicy owej grupy starają się nabyć umiejętności wykonywania fotografii. Sęk w tym, że nie uczymy się robić zdjęć. Dążymy jednak do tego aby wykonać zdjęcie, które wcześniej wymyśliliśmy w naszych głowach. Nie jest zatem sztuką wziąć aparat do ręki, wcisnąć spust migawki i cieszyć się z tego co wyszło. Rolą naszej grupy jest wykonywanie zdjęć różnymi technikami, przy wykorzystaniu różnego rodzaju sprzętu, warunków, czy charakteryzacji osób które nam pozują. Nasze prace, ćwiczenia i testy sprzętowe wykonujemy nie tylko w plenerze przy świetle zastanym, ale i w naszym mini studiu które organizujemy na czas zajęć w DK.

Pierwsze zajęcia z aparatem zorganizowaliśmy w plenerze wykorzystując naturalne oświetlenie i duży areał na wzniesieniu, któremu postanowiliśmy wykonać panoramę. Uczestnikami owych zajęć 11.10.2016 byli Karolina Bartkowiak i nasz nowy kolega Jacek Leśniak, który nie dawno dołączył do naszej sekcji.

Zadaniem Karoliny było wykonanie zdjęcia panoramicznego wspomnianego areału przy użyciu profesjonalnej lustrzanki cyfrowej, oraz sklejenie panoramy z kilkunastu zdjęć, które musiała precyzyjnie wykonać. Zdjęcie które przedstawiamy poniżej składa się z 21 zdjęć wykonanych przez Karolinę.Jacek wykonać miał taką samą panoramę smartfonem. Zobaczcie jak mu wyszło i porównajcie obie fotografie.


Autor: ABBrak komentarzy:

Prześlij komentarz