piątek, 19 czerwca 2015

Pod koniec maja zabraliśmy się za realizację krótkiej fabuły o nazwie ,,Wyścig".

Po raz pierwszy mięliśmy zaszczyt zobaczyć, dotknąć i pracować na profesjonalnym sprzęcie filmowym, który wypożyczyliśmy z nie byle jakiego miejsca. Sprzęt przyjechał do nas z samego miasta Łodzi za co dziękujemy Joannie Żurek z Łodzi, która nam go dostarczyła i pomagała w realizacji etiudy).

Scenariuszem, reżyserią i operatorką zająłem się ja sam (AB) a moimi asystentami byli Justyna Czudak, oraz Kuba Kaszkur - oboje z grupy operatorskiej naszej sekcji filmowej. W realizacji zdjęć pomógł także Łukasz Raczkowski, który przyjechał do nas z Warszawy. Odegrał on także krótki epizod przy starcie wyścigu. Kuba pomagał między innymi przy oświetlaniu planu a Justyna przy realizacji dźwięku.

Wpadliśmy na pomysł nakręcenia krótkiej fabułki o wyścigu dwóch chłopaków, rywalizujących między sobą o tę samą dziewczynę. Nie nam oceniać efekt naszej pracy, ale napisać możemy jak się do niej zabraliśmy.

Do zdjęć wykorzystaliśmy pełnoklatkową lustrzankę Canon EOS 5D MKIII, dzięki której uzyskaliśmy bardziej filmową plastykę obrazu od zwyczajnych aparatów z matrycami APS-C, oraz większą jasność filmu. Do zadań specjalnych wykorzystaliśmy lustro Nikon D5100, którego doczepialiśmy do samochodu na specjalnej przyssawce. Do wykorzystania mięliśmy 5 lamp żarowych z soczewkami Fresnela, ze światłem ciągłym. Dwie o mocy 2,5kW, jedną 3kW i dwie 500W. Wykorzystaliśmy także 2 lampy typu KINOFLO do oświetlania scen rozmów bohaterów w samochodach. Niezapomnianych emocji dostarczyła nam praca z miniJib'em, na którym umieszczony był Canon. MiniJib'a obsługiwała między innymi Justyna Czudak, Łukasz Raczkowski i ja sam.

Nie moglibyśmy wykorzystać naszych lamp w terenie gdyby nie pomoc ze strony restauracji Parkowa BIS, która udostępniła nam przyłącze do sieci elektrycznej, za co serdecznie dziękujemy.

Największym problemem jaki spotkał by nas na planie filmowym były by przejeżdżające samochody i my sami, którzy stwarzalibyśmy zagrożenie stojąc bez zabezpieczeń na jezdni. Tutaj zyskaliśmy pomoc od naszego Domu Kultury, który wyłączył ulicę Mickiewicza w Górze z ruchu, na czas realizacji zdjęć. Za utrudnienia w postaci blokady serdecznie przepraszamy;)

W rolę głównych aktorów w naszym filmie wcielili się Patrycja Panek, Kamil Małachowski i Krzysztof Kujawa, którym za wspaniałą współpracę również serdecznie dziękujemy ;)

Naszymi lokacjami zdjęciowymi była między innymi wspomniana wcześniej ulica Mickiewicza w Górze, Bełcz Wielki (nad Odrą), droga Ryczeń - Osetno, Stara Góra, Ryczeń i w Domu Kultury w Górze.

Poniżej kilka klatek z naszego planu filmowego i krótki trailer
Autor: AB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz