środa, 5 sierpnia 2015

Wiadomym jest, że to muzyka w życiu (prawie) każdego z nas, odgrywa bardzo ważną rolę. To od niej zależy jaki mamy humor, na co mamy ochotę, czy umila nam czas podczas jazdy samochodem, czy przygnębia jeszcze bardziej, gdy dopada nas smutek.

Jak przystało na początkujących filmowców, pokusiliśmy się zrealizować krótki dokument pod nazwą "Muzyka Drogą Do wolności". Poruszyliśmy temat życiorysu pana Jana Minty, górowskiego kapelmistrza, który przez wiele lat prowadził orkiestrę dentą w Górze, znaną na pewno wszystkim jej mieszkańcom.

Film realizowaliśmy podczas wakacji. A robiliśmy go na potrzeby festiwalu filmów dokumentalnych w Gdyni, odbywającego się w dniach 24-26 września 2015 r, poświęconego polskiej historii najnowszej i Żołnierzom Wyklętym -NNW – Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci.

Bohaterem naszego wywiadu był pan Piotr Minta - ojciec Beaty, uczęszczającej do grupy analizy filmowej w naszej sekcji, która wspomogła nas materiałami archiwalnymi na temat swojego dziadka. Reporterem był Krystian Skopiński, który sprawdził się też podkładając głos z offu do filmu. Szybkim i sprawnym montażem zajęła się Agnieszka Borysewicz.

Podczas realizacji zdjęć odkryliśmy nowy talent w grupie montażu obrazu i dźwięku. Nie mięliśmy pod ręką żadnego operatora z grupy operatorskiej, dlatego przedstawiamy debiutanckie zdjęcia Karoliny Bartkowiak. Zdjęcia do tego krótkiego dokumentu to jej debiut, ale jak sama podkreśla, chciała by rozwijać się oprócz montażu, także w kierunku operatorki, co jest naszym wspólnym sukcesem, bo o to właśnie chodzi, żeby poprzez próbowanie swoich sił w tym czego nie znamy, odkrywać to co w nas drzemie.

Tym razem nad całością projektu, oprócz mnie, czuwała także Beata Minta, wnuczka pana Jana Minty. Zachęcamy, do obejrzenia naszej wspólnej pracy.
Autor: AB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz