poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Dzisiejsze zajęcia filmowo fotograficzne odbyliśmy w plenerze. Wybraliśmy się do Korangelwitz.

Warunki pogodowe zaczynają sprzyjać zajęciom w plenerze, a co za tym idzie wykonywaniu zdjęć i robieniu filmów na świeżym powietrzu.
Dla każdego zapewne interesująca jest historia miejsca w którym żyje. Dlatego też postanawiamy ruszyć z odkrywaniem tego co na naszym terenie było zanim nasze rodziny zaczęły go zamieszkiwać.

Dlaczego Korangelwitz a nie do Chorągwice? Zobaczycie sami. Odwiedziliśmy stary poniemiecki cmentarz, który w dość opłakanym i splądrowanym stanie znajduje się na uboczu wsi Chorągwice. Obiekt który sfotografowaliśmy i nagrywaliśmy zatrzymał się w czasie jakieś sto lat temu i właśnie dlatego użyliśmy niemieckiej nazwy miejscowości.

Uważamy, że warto jest archiwizować za pomocą fotografii i filmów tego typu miejsca, gdyż w błyskawicznym tempie są one rozkradane i z roku na rok coraz bardziej znikają z naszego horyzontu a co za tym idzie znikają z map i pamięci ludzi.

W tym artykule zamieszczamy zdjęcia, a w kolejnym pokażemy krótki materiał wideo z naszego pobytu w Korangelwitz. Zapraszamy do oglądania.


Autor AB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz